موفقیت در فروش خواسته بسیاری از مدیران فروشگاه است که این موضوع مهم کاملا با ویژگی فروشنده موفق ارتباط دارد. مسلما فروشندگانی که مهارت ها و ویژگی های اساسی برای فروش محصول را دارند بهتر می توانند کسب و کار را به هدف نهایی یعنی فروش نزدیک کنند.

ویژگی فروشنده موفق

امروزه نگاه مشتریان به روش های فروش و فروشنده تغییر کرده است و دیگر فروشندگانی که با چرب زبانی و پرحرفی به دنبال منافع خود هستند را نمی پذیرند.

این تغییر در نگرش مشتریان باعث شده تا بسیاری از فروشندگان روش های تعاملی خود را با مشتریان تغییر بدهند تا بتوانند در حرفه خود به موفقیت برسند.

فروشندگان موفق می دانند که باید با مشتریان خود تماس نزدیک و صمیمانه داشته باشند و همچنین نقش مشاور و راهنما را برای انها ایفا کنند.

طراحان کفش: تولیدی کفش اداری زنانه

یکی از مهمترین ویژگی فروشنده موفق برخورداری از مهارتهای فنی،تخصصی و تعامل با مشتریان است که می تواند یک فروشنده را نسبت به دیگران متمایز کند.

فروشنده حرفه ای در حوزه کفش درابتدا باید درک درستی از نیاز و خواسته مشتری خود داشته باشد و پس از فهم دقیق ازموضوع بتواند نیاز مشتری را با محصول موجود در فروشگاه خود تطبیق دهد و درنهایت اورا به خرید ترغیب کند.

مطالب مرتبط
عوامل مخرب در فروشندگی کفش زنانه(قسمت دوم)

ویژگی فروشنده کفش

وجود یک سری از ویژگی های کارامد برای هر فروشنده کفشی الزامی است و مسلما با ایجاد و رشد و توسعه این ویژگی ها می توان به فروش بیشتری دست پیدا کرد.

  • اعتماد به نفس

اعتماد به نفس برای یک فروشنده بسیار حائز اهمیت است زیرا ان چیزی که قدرت حرکت در این مسیر پرچالش را به هر فروشنده ای می دهد وجود اعتماد به نفس است.

اعتماد به نفس یعنی اطمینان از توانایی های خود و اینکه باور داریم میتوانیم کاری را انجام بدهیم پس اصلی ترین ویژگی فروشنده موفق وجود اعتماد به نفس است.

توصیه می کنیم تا با کسب اگاهی از توانایی های خود باورهای اشتباه را از خود دور کنید و به قدرت وجودی خود پی ببرید.

  • ارزشمندبودن فروشندگی کفش

متاسفانه بسیاری از فروشندگان کفش به اهمیت حرفه خود واقف نیستند و نمی دانند که مهارت در فروش به چه میزان می تواند باعث موفقیت برای یک فروشگاه کفش باشد.

از انجایی که علم فروش و فروشندگی با مسائل پیچیده ای از علوم روانشناسی و جامعه شناسی و ارتباطات در رابطه است و تشخیص استفاده از روش صحیح برای فروش به تفکری تحلیل گر نیاز دارد. پس نقش فروشنده بسیار در این رشته علمی مهم است.

مطالب مرتبط
بازار عمده کفش زنانه در تهران

فروشندگان موفق در حوزه کفش برای حرفه خود ارزش بسیاری قائل هستند و هر روز سعی در کسب اگاهی و رشد مهارتهای خود در زمینه فروش دارند.

  • مسئولیت پذیری و پشتکار

مسئولیت پذیری و پشتکار دو ویژگی اساسی برای فروشنده موفق است و این ویژگی باعث می شود تا با وجود تعهد به شغل خود با اموزش های مستمر برای رشد مهارتهای فروش تلاش کند.

  • هوش هیجانی بالا

هوش هیجانی به این معناست که بتوانیم انگیزه رفتارهای خود و دیگران را به خوبی درک کرده و از این اطلاعات در تعاملات اجتماعی استفاده کنیم.

بسیاری از فروشندگان موفق در حوزه کفش دارای هوش هیجانی بالایی هستند انها با شناخت علائم رفتاری مشتریان و شناخت شرایط محیط در لحظه، بهترین پاسخ را ارائه می دهند.

مسلما شاه کلید ویژگی فروشنده موفق را می توانیم هوش هیجانی بالا بدانیم زیرا با این ویژگی می توان بسیاری از رفتارهای مشتری در هنگام خرید را پیش بینی کرد و بهترین پاسخ و راه حل را ارائه داد.

  •  ظاهر اراسته

اصول و آداب اجتماعی به ما می گوید که برای گذاشتن یک تاثیر مثبت در هر مذاکره ای باید ظاهری آراسته داشته باشیم. لزومی ندارد که لباس های مارک دار و گران قیمت بپوشیم. اما استفاده از لباسی تمیز و مرتب به همراه هماهنگی رنگی بین اجزایش می تواند نشان دهنده اعتماد به نفس، سطح اجتماعی و.. ما باشد.

مطالب مرتبط
معروف ترین برند های کفش زنانه در ایران قسمت دوم

طراحان کفش: فروش عمده کفش طبی زنانه در تهران

آراستگی از مهمترین ارکان حضور در اجتماع و روابط اجتماعی موفق می باشد. افراد با کسانی بهتر ارتباط برقرار می کنند که ظاهری آراسته داشته باشند.